Декоративна штукатурка для стін: робимо структурну поверхню звичайною шпаклівкою

Будівельний портал » Декоративна штукатурка для стін: робимо структурну поверхню звичайною шпаклівкою

Багато хто вважає декоративну штукатурку для стін красивим, але дуже дорогим оздоблювальним матеріалом, проте насправді це не так. Звичайно, існують дуже дорогі види подібного матеріалу, але ми сьогодні вам розповімо тільки про найдоступніші, які зможе нанести будь-яка людина своїми руками.

Зміст

 • Різновиди структури
 • Нанесення декоративної штукатурки «скеля»
 • Нанесення штукатурки дощем.
 • Фарбування декоративної штукатурки
 • Забарвлення сухим пензлем
 • Розмивка фарби
 • Нанесення лаку
 • Скільки коштує декоративна штукатурка

Різновиди структури

Структурна штукатурка для стін має кілька видів фактури:

 • короїд (імітація зіпсованої кори дерева);
 • фактурні штукатурки під камінь;
 • флокові (з шовковим ефектом);
 • з мармуровою крихтою;
 • венеціанські;
 • “дощ” – імітація крапель дощу на склі;
 • “скеля”.

Ми з вами поговоримо про найпоширеніші для внутрішньої обробки і, що дуже важливо, недорогі види – дощ і скеля, які зробити найпростіше.

Нанесення декоративної штукатурки «скеля»

Цей спосіб нанесення найпростіший, він відмінно підійде для майстрів-початківців. Щоб створити структурну поверхню ми не купуватимемо спеціальну суміш, а використовуємо звичайну фінішну шпаклівку на основі гіпсу або цементу. Найкраще для цього підходить шпаклівка Sheetrock, оскільки вона продається вже в готовому вигляді, її не потрібно розмішувати вручну. Занадто м’які та пухкі види такого матеріалу (наприклад, Ветоніт) краще не брати.

Зверніть увагу! Декоративна штукатурка для стін кухні, туалету та ванни підійде лише на цементній основі. Тут обов’язково наносити товстий шар захисного лаку на водяній основі поверх фарби. У приміщеннях з підвищеною вологістю, як ванна кімната та робоча поверхня на кухні, робіть захисний фартух зі скла, плитки або панелей.

 • Перед нанесенням штукатурки важливо прогрунтувати стіни та бажано нанести шар шпаклівки; це позбавить вас від прогалин і підвищить якість покриття.
 • Як нанести шпаклівку? Вибираємо невелику ділянку на стіні, приблизно 0,5 кв. м., і набираємо шпаклівку на гладилку. Потрібно поступово розмазати її шаром 2-3 мм. Чим товстішим буде шар, тим грубіше вийде фактура.
 • Після цього рівномірно розподіливши розчин на стіні, можна приступати до створення структурного малюнка. очистіть гладилку від матеріалу і щільно прикладіть її до стіни на свіжу шпаклівку. Це можна робити будь-якою стороною, але потрібно трохи піднімати нижній край прасування і одночасно зробити рух униз. Якщо просто прикласти її до поверхні, вона прилипне.
 • Таким чином, ви отримаєте текстуру, створюючи невеликі нерівності на нанесеному розчині. Для створення красивого малюнка руху можуть бути зовсім різними, в цьому унікальність декоративної штукатурки. Головне, коли прасування буде відриватися від суміші, робити це плавно, щоб не залишалося слідів. Спробуйте кілька разів, і ви зрозумієте, як це робити краще. Можна наносити структуру рухами ялинкою, хрест-навхрест, по вертикалі, по горизонталі тощо. Якщо щось не вийшло, можна загладити і спробувати заново.
 • Також важливо очищати прасування після кожної нанесеної ділянки, щоб надлишки розчину не псували фактуру.
 • Після того, як зробили першу ділянку, приступайте до наступного, але робіть це внахлест на попередню, щоб не залишалося прогалин.
 • Після нанесення потрібно почекати близько доби для повного висихання стін, а потім можна приступати до подальшого фарбування, про це написано нижче.

У процесі робіт у вас можуть виникнути проблеми з прилипанням прасування, слідами від неї та в результаті нерівномірний малюнок. Якщо не вдається досягти однакового малюнка на всій стіні, то нічого страшного — ви робите імітацію гірських порід. Головне, не допускати різких перепадів, інакше вони кидатимуться у вічі.

Нанесення штукатурки дощем.

Цей спосіб обробки складніше, ніж перший, але результат виходить набагато ефектнішим. Приклад такої стінки дивіться на фото.

Найчастіше структуру дощу наносять під нахилом, але не принципово.

 • Для нанесення шпаклівки під кутом розмітте стіни. Накресліть на них похилі лінії шириною приблизно як 3 прасування. Лінії потрібно малювати скрізь під одним кутом, складно це зробити на стиках.
 • Наклейте на кожну лінію малярну стрічку так, щоб її нижній край лежав на межі.
 • Декоративну штукатурку дощем потрібно наносити, починаючи з верхнього кута.
 • Намазуємо шпаклівку шаром 3 мм на смугу шириною, що дорівнює розміру прасування і довжиною близько 1 м.

 • Для створення структури крапель прасування злегка притискається до штукатурки, простягається по лінії в трохи піднесеному стані. Повторюємо ці дії, доки не покриємо всю смугу.
 • Спочатку текстура буде більше схожа на їжака, ніж на дощ. Щоб виправити це, потрібно розгладити поверхню. Для цього очистіть гладилку від шпаклівки, і злегка притиснувши до розчину, розгладьте в одному напрямку. При цьому важливо трохи піднімати один край прасування, щоб вона повністю не зчіплялася. Чим слабше ви натискатимете на інструмент, тим більше нерівностей залишиться. Також текстура залежить від товщини шару.
 • Наступну смугу потрібно наносити з невеликим нахлестом на готову. Повторюємо описані вище дії, доки покриємо всю ширину смужки.
 • Так як ви клеїли скотч на ширину приблизно трьох прасування, остання смужка трохи заступатиме на малярську стрічку. Це потрібно спеціально для того, щоб тут стику шари наповзали один на одного, що значно покращує підсумковий зовнішній вигляд. Крім того, скотч допомагає тримати потрібний кут нахилу малюнка. Коли перестали робити одну ділянку, просто відірвіть стрічку і продовжуйте. Вийде рівний стик, який не потрібно сильно розгладжувати.

Порада! Якщо ви взялися робити одну стіну, обов’язково закінчіть роботу. Тому що перерва призведе до видимої різниці між шарами, це буде не дуже красиво.

 • Коли штукатурка висохне, обробіть її абразивною сіткою або шкіркою, щоб усунути дрібні нерівності.

Фарбування декоративної штукатурки

 • Обов’язково обробіть поверхню ґрунтовкою перед забарвленням. Для нанесення другого та наступних шарів ґрунтовка не потрібна.
 • Якщо ви пофарбуєте структурну штукатурку однотонним кольором, то фактура загубиться і результат буде не вдалим. Найбільший ефект досягається при фарбуванні двома кольорами, щоб виділити фактуру. Для цього можна використовувати метод сухого пензля або розмивання. Нанесення фарби розмиванням підкреслює западини рельєфу, а сухим пензлем, навпаки, виступи.
 • Для скелі відмінно підійде будь-який спосіб, так як її фактура досить різноманітна, а ось для дощу хороша лише розмивка.
 • У будь-якому випадку вам доведеться нанести початковий колір фону, бажано в кілька шарів. Для цього фарбу наносите валиком із довгим ворсом. Але занадто товстий шар теж виглядатиме погано, оскільки може приховати дрібні шорсткості створеної вами фактури.

Порада! Врахуйте, що витрата фарби буде більшою, ніж на звичайні рівні стіни. Для фарбування фону під розмивання краще вибрати хорошу водостійку фарбу, а для сухого пензля піде будь-яка.

 • Для виділення рельєфу сухим пензлем краще використовувати світлі контрастні відтінки, а підкреслення розмивки навпаки – темніші.

Забарвлення сухим пензлем

Розглянемо, як відбувається техніка фарбування сухим пензлем. Для цього знадобиться широка плоска кисть, малярська ванна і шматки картону.

 • Налийте трохи фарби у ванну і зануріть пензель у неї. Потім витріть інструмент спочатку про ванну, а потім про шматок картону, щоб прибрати надлишки.
 • Тепер можна легкими рухами у різних напрямках наносити фарбу на штукатурку. Важливий момент тут – кисть потрібно тримати паралельно стіні, щоб вона ледь зачіпала її поверхню, і хаотичними рухами начебто витирати залишки.

Головне не допустити різких переходів кольору та слідів від кисті. У результаті у вас має вийти стіна як на фото:

Розмивка фарби

Набагато складніший другий спосіб нанесення фарби з розмиванням. Його суть у тому, що ви наносите на стіну ще один, темніший шар фарби. Через деякий час ви витираєте його мокрою ганчіркою, не даючи повністю засохнути. У результаті поглиблення виглядатимуть темнішими, ніж опуклості.

Сама технологія дуже проста, але потребує великих тимчасових та фізичних витрат. Зате якщо ви де-небудь зробите яскраву пляму, її можна знову зафарбувати та витерти.

На фото показаний приклад, в якому перший шар фарби фоновий був білим, а шар розмивання жовтий.

Щоб було простіше змивати другий шар розмивання, краще використовувати просту невлагостійку фарбу. Як правило, вона коштує дешевше, тому у вас навіть вдасться трохи заощадити.

Нанесення лаку

Заключний та обов’язковий етап – покриття фарби лаком. Це робиться для додаткового захисту та більш яскравого та насиченого кольору.

 • Для цього можна використовувати будь-який лак на водній основі, наприклад Alpina або Tikkurila. Обов’язково розбавте його водою приблизно 1:1, щоб він добре проникав у структуру.
 • Лак наносите широким пензлем в 2 або 3 шари. Щоб уникнути патьоків на стінах, вичавлюйте кисть про реберця малярської ванни. Перед нанесенням наступного шару необхідно трохи почекати, лак сохне швидко.

На фото ви можете переглянути результат структурної штукатурки, яку покрили в 2 шари лаком Tikkurila Paneeli Assa. Орієнтовна витрата лаку становить 2,5 літра на 50 кв. м. штукатурки дощем.

Як бачите, результат став набагато кращим. Тепер можна вільно мити таку стіну ганчіркою та не боятися її пошкодити. Щоб надати кімнаті закінченого вигляду, наклейте стельовий плінтус на шпаклівку під час ремонту або вже після фарбування.

Скільки коштує декоративна штукатурка

Тепер можна підрахувати, скільки грошей ми витратили на оздоблення стін. На поверхню 50 кв. м. знадобилося:

 1. 3 цебра шпаклівки Sheetrock, кожне коштує 400грн. Для економії можете придбати більш дешевий вигляд та розмішати розчин самостійно міксером.
 2. 10 літрів білої фарби Caparol – 1000 грн.
 3. 2,5 літра фарби Finncolor кольору охра – 300 грн.
 4. 1 банку лаку Paneeli Assa – 320 грн.

Разом: 3000 грнпішло на декоративну штукатурку стін своїми руками, при тому, що використовувалися якісні матеріали, а не найдешевші. Це виходить не так дорого, але виглядає дуже незвичайно. Це не обклеювання шпалер: не в кожній квартирі зустрінеш такі красиві стіни.

Висновок

Як бачите – фактурна штукатурка стін своїми руками дозволяє зробити ремонт без особливих зусиль навіть дівчині. Малюнок буде неповторним на всій поверхні, і обробка вийде унікальною.

За дотримання описаної вище технології таке покриття прослужить вам довгі роки, навіть у навантажених приміщеннях (як кухня та коридор). Ми описали лише деякі способи створення структурної поверхні, але ви можете використати будь-які засоби, щоб зробити унікальний дизайн.

Вам може сподобатися…