Фарбування стін у ванній кімнаті

Будівельний портал » Фарбування стін у ванній кімнаті

Якщо ви шукаєте заміну стандартному варіанту укладання кахлю, то фарбування стін у ванній кімнаті є найоптимальнішим способом для обробки. Покриття з якісної фарби буде довговічним та красивим, а додавання кольору дозволить створити будь-який бажаний колір. Фарбування стін можна віднести до бюджетного варіанту оздоблення, але потрібні рівні та підготовлені стіни.

При повній підготовці стін до фарбування, що включає вирівнювання штукатуркою і шпаклювання стін під фарбування, буде нерентабельно використовувати дешеву фарбу, так як сама така підготовка досить дорога процедура. Якщо ви хочете отримати хороший результат, краще купити дорожчу фарбу від відомих виробників та підготувати рівну основу.

Фарбуванням краще покривати у ванній ділянці, які не контактують з водою. Стіни біля самої ванни та умивальника зазвичай обробляють кахельною плиткою або скляними панелями.

Зміст

 • Вибір фарби
 • Матова чи глянсова?
 • Підготовка до фарбування
 • Вибір інструменту
 • Фарбування стін у ванній кімнаті
 • Декор

Вибір фарби

Фарба для стін у ванній кімнаті обов’язково має бути вологостійкою. Вона повинна мати антибактеріальний захист, тому що у вологих кімнатах створюються умови для життя мікроорганізмів.

Для вологих приміщень використовують такі види фарби:

 • Водоемульсійна – ділиться на акрилову, латексну, силіконову та з додаванням ПВА.
 • Хлоркаучукова – зазвичай використовується у басейнах, тому що не пропускає вологу.
 • Алкідна емаль – універсальна фарба, зазвичай застосовується для зовнішніх робіт та захисту металу від корозії. Вологостійка, швидко сохне за рахунок окислення з киснем і утворює тонкий шар, який добре обтікає всі нерівності поверхні без слідів та розлучень. Має неприємний запах і згодом важко віддаляється з основи.
 • Олійна – застосовувалася в радянські часи для обробки ванних кімнат. Сохне більше доби та має неприємний запах. Її використання можливе, якщо у вас немає інших засобів, але вона швидко потріскається і потім важко видаляти її зі стіни.

Найкраще підходять для фарбування ванної водоемульсійні фарби:

 • Найбільш популярні фарби на основі акрилу. Вони мають невелику ціну і добре обволікають поверхню, придатні для використання у вологих кімнатах.
 • Латексна фарба утворює після висихання плівку, яка додатково захищає її від вологи та забруднень.
 • Фарба на основі ПВА – найдешевший варіант, вона не підійде для ванни, тільки для стель у сухих кімнатах.
 • Силіконова фарба має паропроникну структуру та не боїться води. Зазвичай її використовують для фарбування фасадів.

Для ванної кімнати найбільше підходить вододисперсійна фарба на основі акрилу або латексу.

Далі підберіть бажаний колір стін. У будівельних магазинах стоять кольорові машини, які з високою точністю змішують бажаний відтінок. Можна зробити це і вручну, але повторити відтінок потім буде неможливо.

Для маленьких ванних кімнат рекомендується використовувати світлі відтінки, вони зорово підвищують приміщення. Їх варто підбирати в тон до сантехніки та меблів.

У просторих ванних кімнатах можна використовувати контрастний дизайн.

На темних фарбах сліди від крапель помітніші.

Матова чи глянсова?

Глянцева поверхня виглядає красиво та блищить, але підходить тільки для ідеально гладких стін.

Матові поверхні універсальніші, трохи приховують нерівності, проте менш стійкі до механічних пошкоджень.

Існують рельєфні фарби, які дозволяють створити дрібну текстуру на поверхні, що дозволяє приховати дрібні нерівності. Вартість рельєфних фарб у кілька разів перевищує ціну звичайних, але її наносять тільки в один шар, що дозволяє заощаджувати. Зазвичай рельєфні фарби кольоруються в потрібний колір, але існують фарби з додаванням блискіток або перламутру. Відразу після нанесення фактурної фарби на стіні можна зробити візерунки за допомогою пензлика або спеціального валика.

Підготовка до фарбування

Процес фарбування вимагає ретельної підготовки основи, інакше вся робота піде нанівець. Пофарбована поверхня не стає рівною, що ускладнює процес обробки.

 • Видаліть старі шари фарби та інші облицювальні покриття зі стін. Для цього використовуйте болгарку з гнучким диском під наждак, наждачний папір, шпатель, скребок, спеціальні розчинники.

 • Позбавтеся пилу на стінах, для цього промийте його теплою водою і прогрунтуйте.
 • Глибокі вибоїни замазуються штукатуркою на цементній чи гіпсовій основі. Якщо стіни мають перекоси або завали, потрібна повна штукатурка .
 • Дефекти, що утворилися, замажте водостійкою акриловою шпаклівкою.

 • Перед шпаклівкою обов’язково заґрунтуйте стіни. Шпаклівка під фарбування наноситься в 2-3 шари, кожен шар грунтується та шліфується. Фінішний шар шліфується начисто, досягаючи ідеально гладкої поверхні. Перед нанесенням фарби він також ґрунтується.
 • Зашліфуйте всі нерівності наждачним папером. Якщо на стінах є пліснява та грибок, обробіть їх хлоркою, мідним купоросом або спеціальним антисептиком.
 • Рівну основу слід ретельно обробити ґрунтовкою в 2-3 шари. Найкраще використовувати латексні ґрунтовки з антибактеріальними речовинами. Після кожної обробки чекайте на повне висихання.

Вибір інструменту

Для покриття можна використовувати кисть, валик або пульверизатор.

 • Пензель щільно вкриває поверхню, але збільшує витрату фарби.
 • Валик наносить тонший шар, що дозволяє заощадити, але їм важко обробляти кути та дрібні нерівності. Для водоемульсійної фарби найкраще підходить велюровий валик із середнім ворсом. Чим більше площа фарбування – тим ширшим має бути валик.
 • Пульверизатор наносить фарбу найбільш якісно та рівномірно, але за ним потрібен хороший догляд: після кожної роботи його потрібно ретельно промивати. Раніше замість пульверизатора використовували пилосос, але зараз без проблем можна купити недорогий компресор.

Якщо ви обробляєте невелику площу, то недоцільно витрачати гроші на покупку техніки, краще використовувати комбінований варіант кисті та валика.

Фарбування стін у ванній кімнаті

Перед фарбуванням не забудьте ретельно заґрунтувати стіни.

 • Зазвичай водоемульсійна фарба наноситься у два шари. Перший шар розбавляється водою на 10-15%.
 • Щоб видаляти надлишки фарби з кисті або валика, використовуйте малярну ванну. Налийте в неї невеликий об’єм фарби і перед нанесенням прокатуйте інструмент по канавках. Якщо не робити цього, залишатимуться патьоки.
 • Наклейте на межі та прилеглі поверхні малярський скотч. Він дозволить не зафарбувати непотрібні ділянки.
 • Насамперед зафарбовують кути та важкодоступні місця. Потім обробляється вся поверхня повністю. Щоб згладити трохи нерівності, наносите перший шар пензлем, вона дозволить зробити більш щільний шар.

Відтінки фарби в однакових банках можуть відрізнятись. Щоб зробити всі стіни одного кольору, кілька ємностей змішуються і виходить середній відтінок. Крім того, не починайте фарбувати наступну стіну, доки не закінчили проїдну.

 • Після повного висихання першого шару наноситься наступний валик.

Декор

Якщо ви вирішили зробити стіни з додаванням ліній, квадратів та інших форм, використовуйте малярну стрічку. Вона дозволить зробити межі ліній рівними та без напливу. За допомогою цього прийому можна помітно урізноманітнити однотонні стіни. Для цього за можливим кордоном приклеюється малярна стрічка. Потім наноситься інший колір. Після висихання нового шару можна видаляти скотч.

Також гарного ефекту можна досягти, якщо використовувати фарбування через трафарети. Додатково ви можете прикрасити стіни наклейками, про які ми писали.

Використовуйте якісний інструмент та матеріали для фарбування стін, ретельно готуйте поверхню, і тоді ви отримаєте ідеальний результат. Виявіть свої творчі здібності, та створіть неповторний дизайн!

Вам може сподобатися…