Застосування газобетонних блоків у сучасному будівництві

Будівельний портал » Застосування газобетонних блоків у сучасному будівництві

Газобетонні блоки

Газобетонний блок (газоблок) – це штучний камінь, що належить до сімейства пористих бетонів, що складається з кварцового піску та цементу, який виготовляється із застосуванням технології газоутворення.

Склад газоблоків.

Як згадувалося вище, основними компонентами газобетонних блоків є кварцовий пісок і цемент. Крім того, до складу суміші можуть входити гіпс, вапно, шлаки, зола та інші промислові відходи.

Для здійснення газоутворення з подальшою появою пір застосовується алюмінієва пудра або паста. При цьому вона взаємодіє з вапном або лугом і виділяє водень. Останній і утворює пори у робочій суміші. Після затвердіння можна розрізати матеріал на блоки. Далі проводиться вторинне твердіння газобетону.

Класифікація та види блоків із газобетону

Залежно від умов вторинного твердіння матеріалу виділяють два типи газобетонних блоків:

 • Синтезне твердіння (автоклавні). Твердіння здійснюється в спеціальних автоклавах при підвищеному тиску та серед насиченої пари.
 • Гідратаційне твердіння (неавтоклавні). У разі твердіння відбувається у середовищі насиченої пари при атмосферному тиску чи з пристроєм електропрогріву.

Залежно від основного в’яжучого компонента газобетонні блоки поділяють на:

 • Вапняні містять до 50% маси вапна-кипелки. Крім того, до складу входить гіпс і шлак або цемент, що становлять до 15% маси.
 • Цементні складаються із портландцементу (до 50% маси).
 • Шлакові, які містять понад 50% суміші шлаку з гіпсом, вапном або лугом.
 • Зольні, до складу яких входить понад 50% високоосновних зол.
 • Змішані мають у складі шлак і вапно або їхню суміш, а також портландцемент, концентрація якого може коливатися від 15 до 50%.

Залежно від типу кремнеземистого компонента , газобетонні блоки поділяють на:

 • Виготовлені на природних пісках. Найчастіше застосовується кварцовий пісок, але можуть використовуватися інші його типи.
 • Виготовлені із застосуванням вторинних продуктів інших виробництв. До останніх відноситься зола гідровидалення, відходи феросплавного виробництва, зола-віднесення з ТЕС, вторинні продукти, що отримуються при збагаченні різних видів руд.

Формати пазогребневих газоблоків

625х100х250 мм
625х200х250 мм
625х300х250 мм

Для створення армованого пояса та перекриттів дверних та віконних отворів використовуються блоки u-подібної форми.

625х250х200 мм
625х250х300 мм
625х250х400 мм

Нижче наведено приклади використання U-подібних блоків.

Приклад використання u-блоків із газобетону для створення армопоясу
Приклад використання газоблоків u-форми для створення віконних та дверних отворів

Характеристики газоблоків

НайменуванняЗначенняКоментар
МіцністьАвтоклавні 28-40 кгс/см2Висока міцність досягається за рахунок обробки а втоклавної печі.
Неавтоклавні 10-12 кгс/см2
Об’ємна вага400-600 кг/куб. мІснує газобетон і з об’ємною вагою 200 кг/куб. м, що застосовується для теплоізоляції. Такий матеріал перевершує звичайну мінеральну вату своїми несучими здібностями.
Теплопровідність0,12 Вт/мГрадТеплопровідність газобетону становить до 0,12 Вт/мГ і залежить від щільності матеріалу. Він повністю відповідає сучасним вимогам щодо опору теплопередачі конструкцій.
МорозостійкістьF100 
УсадкаАвтоклавні 0,2-0,5 мм/мУсадка газобетонних блоків, виготовлених за різною технологією, також різна. У неавтоклавного газобетону цей показник становить 2-5 мм/м, а автоклавного – 0,2-0,5 мм/м.
Неавтоклавні 2-5 мм/м
Водопоглинання20%Водопоглинання газобетонних блоків досягає 20%, що в 1,5-2 рази більше, ніж у звичайної цегли. Тому газобетон вимагає більш якісного облицювання.
ПаропроникністьВисокаЗавдяки високій паропроникності матеріал добре “дихає”
Вогнестійкість7 годинГазоблок не спалахує в ситу того що складається з мінеральних речовин. Витримує до 7 годин дії одностороннього вогню.
Звуконепроникність50 ДбЗвукоізоляційні характеристики газобетонних блоків залежать від щільності матеріалу, також товщини стінок. При товщині конструкції, що дорівнює одній цеглі (24 см), газобетонний блок D600 має індекс ізоляції шуму 46 Дб. У несучих стін цей показник досягає 50 Дб, що, загалом, відповідає основним вимогам.
Максимальна поверховість3Максимальна поверховість будівлі, збудованої з газобетонних блоків, становить три поверхи.
Ціни2600 – 3800 рублівЦіна цього будівельного матеріалу коливається від 2600 до 3800 рублів за куб. метр.

Плюси газобетонних блоків

Виходячи з вищеописаного, можна виділити безліч переваг газобетонних блоків перед іншими будівельними матеріалами:

 • Газобетонні блоки легші за звичайну цеглу в 3-5 разів, що дозволяє виготовляти їх значних розмірів. Це, у свою чергу, сприяє високій швидкості зведення будівель. Наприклад, один будівельник може звести 1 кв. м. стіни із газобетонних блоків за 20 хвилин. Що стосується цегли цей показник недосяжний.
 • Низька теплопровідність газобетону, яка менша за теплопровідність цегли в 2-3 рази. Це обумовлено наявністю пір, що містять повітря. Наприклад, при товщині блоку 37,5 див., теплоізоляція дорівнює 60-сантиметровій кладці цегли.
 • Легка оброблюваність газобетонних блоків можна порівняти з деревом. Він легко пиляється, стругається, свердлиться при використанні звичайного інструменту теслярів.
 • Висока вогнестійкість матеріалу. Газобетонні блоки негорючі. При цьому вони здатні витримати дію вогню з одного боку протягом 3-7 годин.
 • Висока паропроникність матеріалу завдяки наявності пір. У результаті будова «дихає», забезпечуючи оптимальний мікроклімат усередині.
 • Висока екологічність. Відповідно до класифікації, екологічність матеріалів визначається спеціальним коефіцієнтом. Наприклад, у цегли він становить 10, у керамзиту 20, а у газобетону – 2. Вища екологічність лише у дерева (коефіцієнт 1).

Мінуси газобетону:

 • З цього матеріалу можна будувати будівлі не вище 3 поверхів через його обмежені можливості до стиснення;
 • Як наслідок досить високої поглинання вологи, газобетон вимагає додаткового облицювання зовнішніх стін.
 • Неавтоклавний газобетон має високий коефіцієнт усадки, що негативно впливає на стійкість стін.

Область застосування

Газобетонні блоки найчастіше використовуються для зведення приватних будинків з поверховістю до 3 поверхів. Також можливе зведення різних технологічних будівель та офісних приміщень. Сьогодні газобетонні блоки часто використовують при збільшенні поверховості старих будівель, оскільки він легкий і не дає великого навантаження на фундаменти і стіни.

Транспортування

При транспортуванні даного матеріалу блоки укладаються на дерев’яні піддони і упаковуються термозбіжною плівкою. Можливе їхнє транспортування на відкритих вантажних платформах. Доставка може здійснюватися як автомобільним, і залізничним і водним транспортом.

Вам може сподобатися…