Як рівно відрізати кут стельового плінтуса

Будівельний портал » Як рівно відрізати кут стельового плінтуса

Красива та акуратна окантовка стелі приховує стики між покриттями та є додатковим елементом декору приміщення. Але щоб стельовий плінтус виглядав справді красиво, потрібно вміти якісно стикувати його кутові з’єднання.
Як рівно відрізати кути стельового плінтуса можна дізнатися з нашої статті. Як правильно клеїти стельовий плінтус на клей і шпаклівку .

Зміст

 • Перший спосіб – за допомогою стусла
 • Внутрішній кут
 • Зовнішній кут
 • Спосіб другий – без додаткових інструментів
 • Інші способи

Перший спосіб – за допомогою стусла

Професійне стусло з поворотною ножівкою

Стусло зазвичай виглядає у формі лотка з вертикальними отворами під ножівку. Воно може бути виготовлене із дерева, металу або пластику. Цей інструмент є найдавнішим і найпростішим інструментом тесляра, призначений для обрізання дерев’яних деталей під кутом 90° і 45°. Є види такого пристосування і для професійних робіт, з поворотним механізмом, в них інструмент можна обертати і фіксувати в будь-якому положенні.

Як правильно відрізати стельовий плінтус

Стельові кути поділяються на внутрішні та зовнішні, спосіб стикування на них трохи відрізняється.

За потреби можна зробити стусло своїми руками. Для цього знадобляться три обрізки від фанери або дощок однакових розмірів. Спочатку їх прикладають як перевернутої букви “П” і роблять розмітку кутів. Потім по розмітці вирізують прорізи під ножівку майже до самого низу і дошки скручуються.

Внутрішній кут

 • Робимо правильні виміри.
 • Встановлюємо планку плінтуса в стусло так, щоб це положення точно збігалося з розміщенням на стелі.
 • Плінтус повинен бути щільно притиснутий до протилежної стінки стусла. Тримаємо та притискаємо вільною рукою.
 • Ставимо ножівку під кутом 45 ° в спеціальний отвір і відрізаємо деталь.
Відрізаємо жолобник
 • Суміжну деталь потрібно відрізати таким же чином, лише у дзеркальному відображенні, як показано на фото.
як відрізати внутрішній кут

При обрізанні м’яких матеріалів (ПВХ, пінополістиролу) використовують ножівку по металі або звичайний будівельний ніж. Тоді робота буде акуратною і з рівними краями.

Зовнішній кут

як відрізати зовнішній кут
 • Відміряють довжину плінтуса від найближчої стіни до зовнішнього кута, залишають на вивороті лінію олівцем, позначаючи потрібну довжину. Потрібно врахувати, що край (його верхня частина) має виходити трохи назовні.
 • Плінтус переміщають у стусло та відрізають.
 • Сумежну планку теж потрібно відміряти із запасом і відрізати у дзеркальному відображенні до першої деталі.

Приміряємо стельовий плінтус: стикування деталей має бути ідеально рівним. Якщо результату не досягнуто і на стиках є нерівності, можна підрізати краї звичайним ножем до ідеальної стиковки.

Перевіряємо рівну стиковку

На відео добре описані всі нюанси:

Спосіб другий – без додаткових інструментів

Для внутрішнього кута можна використовувати найпростіший спосіб ідеального стикування – шляхом розмітки на стелі. Ще один приклад, як вирізати кут красивим та рівним.

 1. Прикладають жолобник до стелі, щільно притискаючи її рівний край у кут.
 2. Чортять лінію вздовж довгої сторони плінтуса на стелі.
лінія краю
 1. Таку ж дію роблять із суміжною деталлю з іншого боку.
друга лінія розмітки
 1. Відзначають точку перетину ліній.
розмітка точки дотику

В результаті вийде рівний кут 45 °, якщо провести лінію від точки перетину до краю деталі. Зауважимо, що наведений спосіб розмітки працює тільки за ідеально рівних кутів.

Інші способи

шаблон стусла

При хорошому окомірі та точності дії рук можна використовувати саморобний шаблон, що нагадує імітацію стусла. Для цього беруть тонку дощечку або щільну фанеру та креслять макет у вигляді горизонтального прямокутника. За допомогою транспортира відзначають 45° на правій та лівій стороні прямокутника. Чортять лінії, що з’єднують протилежні краї. Тепер можна відрізати стельовий плінтус за допомогою цього макету. Дії прості та аналогічні опису вище у першому варіанті. Тільки стельові частини треба не вставляти, а накладати на малюнок та поєднувати ножівку з розміткою макета.

Спеціальні комплектуючі елементи для стикування

Встановлюючи стельові плінтуси, можна оминути питання, як вирізати кут стороною. У ситуації, коли нічого не хочеться різати, якщо ви жінка і любите красу, а не столярні роботи, можна піти іншим шляхом. Радимо підібрати для свого оздоблення плінтус, до якого в магазині ви знайдете відповідну за малюнком частину, що закриває місце стику. Такий спосіб заощадить час та сили.

Вам може сподобатися…