Не будуємо, а збираємо конструктор – всі особливості будівництва модульних будинків

Будівельний портал » Не будуємо, а збираємо конструктор – всі особливості будівництва модульних будинків

Модульні будинки є житлові об’єкти, зібрані зі спеціальних модулів (або так званих секцій) заводського виготовлення. Кожна секція має своє призначення, а в комплексі вони утворюють єдину будову, яка нічим не відрізняється від традиційного будинку.

Спочатку готові модулі задіяли лише для будівництва торгових комплексів та об’єктів промислового призначення. Через збільшення темпів індивідуального будівництва стало можливим купити модульний будинок для постійного проживання.

При спрощеному розгляді такого принципу будівництва можна порівняти модульні будинки з відомим конструктором LEGO – взяте за основу стандартне рішення дозволяє створювати оптимальні проекти житлових будівель, збільшувати їх площу, змінювати функціональне призначення кімнат.

Великі компоненти модульних будов виконуються з урахуванням усіх технологічних та архітектурних регламентів, а також побажань замовника. Роботи на будівельному майданчику обмежуються лише заливкою фундаменту та підключенням до інженерних комунікацій.

Позитивні та негативні сторони модульної технології будівництва

Модульні будинки в Україні застосовуються недавно і широкого поширення ще не отримали, проте вже зараз можна говорити про плюси та мінуси цієї будівельної технології.

Модульний будинок – відмінний спосіб звести оригінальне житлове приміщення

Переваги модульного будинку

Серед усіх характеристик застосування модулів у будівництві можна виділити такі позитивні якості будівель, зведених за цією технологією:

 • Для виготовлення будинку використовуються сучасні матеріали та технології, що мають низьку тепловіддачу, яка у поєднанні з енергозберігаючими інженерними системами дозволяє забезпечити комфортний клімат у будь-який сезон року.
 • Низька вартість. Завдяки простій технології будівництва та низької вартості будматеріалів ціна на модуль будинок майже вдвічі нижча, ніж на бетонні чи цегляні аналоги.
 • Ця технологія дозволяє заселятися до будинку відразу після завершення монтажних робіт, тому що будівля не потребує усадки.
 • Висока мобільність конструкції , можливість транспортування з одного місця на інше та проведення вторинного складання без втрати якості функціонування.
 • Поєднання еластичності та міцності надає модульній конструкції підвищену стійкість до сейсмічним коливань та сезонних зсувів ґрунту. Завдяки цим властивостям, побудувати модульний будинок можна навіть на ділянках із проблемною ґрунтовою структурою та пересіченим рельєфом місцевості.

Мінуси використання модулів у будівництві

Незважаючи на таку безліч переваг, дана технологія все ж таки має недоліки, які потрібно врахувати при зведенні будинку:

 • Ризик виникнення шлюбу під час виробництва. Необхідно чітко стежити за якістю всіх робіт по створенню модулів, щоб надалі, під час експлуатації цілої будівлі, не було необхідності виправляти недоліки. Це зробити дуже важко, тому що всі комунікації запечатані всередині модуля і до них дуже складно підібратися
 • Обмежена висотність будівлі , що не перевищує двох поверхів.
 • Відсутність вільної циркуляції повітря у приміщенні через підвищену герметичність конструкції. Потрібна додаткова установка вентиляційної системи.
Модульний будинок на завершальній стадії будівництва

Будівництво модульних будинків

Весь процес придбання будинку складається з наступних етапів:

 1. Проектування. Тут визначається дизайн, розміри, особливості каналізаційної та опалювальної систем, розташування віконних та дверних отворів. Фахівці готують на модульні будинки під ключ проекти і ціни прописують у кошторис витрат, прорахувавши майбутні витрати. За готовим проектом на заводі створюється попередня модель планованої споруди.
 2. Підготовка майданчика для будівництва. Попередньо готується територія, де планується зводити майбутню споруду. Залежно від того, скільки поверхів матиме дана будівля, вирішується питання про необхідність закладання фундаментного каркасу. Для тимчасового об’єкта висотою не більше двох поверхів достатньо лише наявність бетонної основи.
 3. Доставка блокових секцій за допомогою спецтранспорту. Для їх переміщення знадобиться наявність автокрана на будмайданчику. При розвантаженні їх необхідно встановлювати в порядку, в якому буде проходити складання.
 4. Підключення комунікацій. Найчастіше, у складі блокової конструкції є спеціальний санітарний блок, до нього приєднуються зовнішні комунікації, і від нього ведеться розведення внутрішніх інженерних мереж. Ці роботи необхідно довірити виключно професіоналам, для забезпечення безперервного функціонування всіх комунікацій об’єкта, що зводиться.
 5. Монтаж даху. Як дах застосовуються готові типові конструкції, які мають у своєму складі балки-крокви на сталевій основі, вкриті профільованим листом.
Двоповерховий модульний будинок

Внутрішнє та зовнішнє оздоблення модульного будинку.

Для зовнішніх оздоблювальних робіт використовують стандартні панельні елементи та вже сформовані деталі, що дозволяє значно прискорити та здешевити весь процес. В даний час для обробки будинку можна скористатися персональними дизайнерськими розробками або використовувати стандартні рішення.

Внутрішнє оздоблення включає теплоізоляцію, яку монтують у несучі елементи, верхні внутрішні перекриття та нижні частини приміщення. Крім цього, на цьому етапі потрібно змонтувати проводку, весь кабель обов’язково закладається в одношарову гофровану трубку, з метою ліквідувати можливе займання через поломки в електричній мережі. Після цього встановлюються електричні розетки, світильники та вимикачі, здійснюється монтаж вентиляційного обладнання, підключається водопровідна, опалювальна та каналізаційна система. Також, проводиться декоративне оздоблення стін та стелі. Для цього можна використовувати найрізноманітніші сучасні оздоблювальні матеріали.

Модульні будинки для постійного або тимчасового проживання збираються у виробничих умовах за стандартними технологіями із застосуванням недорогої, але високоякісної сировини. Вони екологічно безпечні, довговічні і є чудовим варіантом для тих, хто хоче за короткий термін стати власником комфортабельного житла. До того ж модульні будинки під ключ вийдуть за вартістю значно дешевшими, ніж житло з інших матеріалів.

Вам може сподобатися…