Шпаклівка гіпсокартону на стелі або стінах під фарбування та шпалери

Будівельний портал

Найшвидшим і найпопулярнішим методом вирівнювання стін та стелі можна назвати обшивку гіпсокартоном. Вона дозволяє швидко закінчити обробку приміщень. Найголовніше – якісно виконати шпаклівку гіпсокартону. Ця операція може бути виконана своїми руками, таку процедуру може подужати кожен.
Як вирівняти стіни гіпсокартоном на каркас або клей .
Гіпсокартон є обробним матеріалом у вигляді готових великих листів гіпсу, покритих шаром картону. Листи частіше мають розміри 1,2 м-коду на 2,5 м-коду, при роботі листи поєднують між собою, обрізаючи їх при необхідності.

Шпаклівка гіпсокартону на стелі або стінах під фарбування та шпалери

Зміст

  • Етапи робіт
  • Ґрунтовка поверхні
  • Стартова шпаклівка
  • Фінішна шпаклівка

Етапи робіт

Приступаючи до шпаклівки гіпсокартону, важливо пам’ятати про чотири етапи робіт: грунтовка, стартове шпаклювання, шліфування, фінішне шпаклювання і чистове шліфування.

Виникає питання, якою сумішшю користуватися.

  • Є гіпсові суміші, які добре підходять у більшості випадків. Вони не підійдуть лише у вологих кімнатах, тому що швидко відшаруються.
  • У приміщеннях з підвищеною вологістю використовують вологостійкі шпаклівки (наприклад, у ванній, кухні, підвалі).
  • Полімерні шпаклівки зазвичай використовують для нанесення фінішного шару. Вони створюють гладку поверхню, яку іноді навіть не доводиться шліфувати.
найкращі види шпаклівки

Для шпаклювання швів гіпсокартону можна купити спеціалізовані види: Кнауф Уніфлот, Кнауф Фугенфюллер, Волма ШОВ, Kestonit GP, Форвард Гіпсмонтаж Гідро. Є також варіанти перевірених часом Sheetrock або Ветонітом.

Ґрунтовка поверхні

нанесення ґрунтовки на гіпсокартон

Починати слід з нанесення ґрунтовки на обшиті поверхні. Грунт підвищить зчеплення між стіною, шпаклівкою та клеєм. Крім того, ґрунт здатний закрити собою найменші дефекти стін.
Для гіпсокартону можна використовувати спеціальну грунтовку Кнауф Тіфенгрунд або Putzgrund, або будь-яку іншу для поверхонь, що сильно вбирають.
Завдаючи рідину на всю поверхню, особливо ретельно в зоні стиків та кутів. Потім чекають, коли поверхня підсохне та приступають до робіт.

Стартова шпаклівка

На першому етапі шпаклівка здійснюється шляхом замазування стиків та капелюшків саморізів.

Перед початком робіт потрібно перевірити, щоб усі шурупи були трохи заглиблені всередину. Для цього просто проведіть рукою по поверхні, вони не повинні виступати. За потреби підкрутіть їх.

Взагалі процес шпаклівки гіпсокартону досить проста процедура. Головне, приділяти увагу стикам між листами гіпсокартону. Вибираємо край стіни або стелі, з якої почнемо та приступаємо до роботи.

Шпаклівка гіпсокартону на стелі або стінах під фарбування та шпалери


Зняття фаски ножем

На швах гіпсокартону, які мають не стандартну фаску, а відрізану вручну, обов’язково зрізають кут ножем, щоб розчин добре проникнув усередину. Нова стандартна кромка Кнауф листів під назвою ПЛУК дозволяє наносити суміш усередину щільніше і уникнути появи тріщин.

Нова кромка Кнауф ПЛУК

  1. Спочатку на шви наноситься спеціальна сітка, що самоклеїться, – серпянка, яка допоможе шпаклювальної суміші втриматися в швах і перешкоджає тріщинам.

Приклеювання серп’янки

  1. У місцях прилягання гіпсокартону до штукатурки наклеюють спеціальну перфоровану стрічку на основі флізеліну.
  2. Розводять саму суміш згідно з інструкцією на упаковці. Робити це простіше за допомогою спеціальної насадки на дриль.
розведення шпаклівки
  1. Головне правило: шпаклівка має повністю заповнити шов, але шар має бути мінімальним, щоб приховати сітку.
нанесення шпаклівки
  1. Кути шпаклюють по черзі: спочатку один бік, потім інший.
  2. Видимі капелюшки саморізів замазують хрестоподібним рухом.
  3. Чекаємо, коли шар висохне, і повторно шпаклюємо шви.

Щоб замазати рельєфні стики чи кути, необхідно використовувати спеціальний перфорований куточок. Він буває металевий (для рівних кутів) або пластиковий з прорізами на одному краї, який можна застосувати на будь-яких звивистих кутах.

При розрахунках важливо врахувати витрати шпаклівки на 1 кв. м. гіпсокартону — приблизно за формулою 1:1, тобто на квадратний метр один кілограм суміші.

Пояснимо, як шпаклювати кути гіпсокартону з використанням куточка.

  1. Відміряють необхідну довжину, обрізають куточок.
  2. Наносять шар шпаклівки на одну з поверхонь, що стикуються. Вона виконує завдання клею для кутника.
  3. Прикладають впритул відрізаний кут.
  4. Натискають на бік кута, використовуючи довгий рівень, правило або брусок.
  5. Регулюють накладення так, щоб кут сів на рівній лінії.
Перфоровані куточки


Далі приступаємо до шпаклювання поверх перфорованого стику.

Як шпаклювати стелю з гіпсокартону на стику кута, замурованим металевим або пластмасовим куточком? Беремо стартову суміш і зашпаровуємо шпателем місце стику. З’єднуючи основну частину стіни або стелі із краєм, потрібно уникати різкого переходу. Повинна вийти площина зі шпаклівки, різкі горби неприпустимі. Обов’язково знадобиться дво-триразовий повтор цієї дії, суміш накладають поступово тонкими шарами.

Не намагайтеся накласти великий шар за один раз. Він обов’язково потріскається і доведеться переробляти.

перший етап закладення швів гіпсокартону


Коли шар висохне, його шліфують затирочною сіткою.

Фінішна шпаклівка

Шпаклюємо останній шар. Для цього використовують полімерні шпаклювальні суміші. Вони високотехнологічні, їх унікальність у можливості створити найтонше покриття, завтовшки до одного міліметра. За допомогою фінішного шпаклювального шару поверхня стає гладкою, готовою до декоративного оздоблення.

Шпаклівка гіпсокартону під фарбування здійснюється більш ретельно. Необхідно довести до досконалості всю поверхню, кожен куточок, будь-яке з’єднання має стати непомітним навіть для прискіпливого ока. Найкраще під це використовувати шпаклівку Sheetrock, вона дозволяє отримати ідеальну поверхню без вад.

Фінішна шпаклівка ГКЛ

Для нанесення шпаклівки користуються двома шпателями, вузьким та широким. Маленьким потрібно накладати суміш на великий шпатель або збирати надлишки. Великим шпателем наносять шпаклівку на паперову поверхню. Роблять це від мокрого до сухого, тобто наносять та розмазують суміш, починаючи рух ще на сухій поверхні. Якщо починати з вологого місця, поверхня буде нерівномірною, з’являться тонкі плями. Якщо ви вирішили обробити житло рулонними покриттями, ми розповімо, як шпаклювати гіпсокартон під шпалери. Різні фахівці дотримуються неоднозначної думки, якою сумішшю шпаклювати гіпсокартон, все залежить від якості вибраних шпалер. Наприклад, якщо вибір упав на важкі текстильні шпалери для стелі, поверхня повинна бути шорсткою, для кращого приклеювання.

У цьому випадку оптимальна крупнозерниста суміш, фінішну шпаклівку використовувати необов’язково. Усю поверхню добре покривають рівним шаром грубої шпаклівки і злегка затирають місця з явним дефектом.

Помилкова думка, що під товсті вінілові шпалери шпаклюють лише стики листів із гіпсу. Найчастіше буває, що штучне світло видає місця шпаклівки, тому намагайтеся обробити всю поверхню рівномірним шаром.

Як шпаклювати гіпсокартон під тонкі паперові шпалери? Тут також буде видно всі дрібні нерівності, як і при фарбуванні, тому вимоги не змінюються. Потрібно вибирати якісну суміш і ретельно видаляти нерівності затиральної сіткою.

Якщо використовувати якісну суміш і дотримуватися акуратності при роботі, то шліфування може навіть не знадобитися, буде достатньо прибрати дрібні горбики, провівши шпателем. 

У результаті під шпалери має вийти три шари шпаклівки: два на шви та один на всю поверхню. А під фарбування та тонкі види шпалер шару буде чотири, тому що потрібно буде шпаклювати поверхню двічі.

Шпаклівка гіпсокартону під шпалери – відповідальний момент, навряд чи наклеєна поверхня приховає всі нюанси. Тому обов’язково наносити шпаклівку на всю поверхню гіпсокартону, а не лише на шви. Від правильного виконання цього процесу залежить, як утримаються шпалери, чи з’являться тріщини на пофарбованому шарі.

Вам може сподобатися…