Як зробити звукоізоляцію стін у квартирі від сусідів

Будівельний портал » Як зробити звукоізоляцію стін у квартирі від сусідів

Уникнути надходження сторонніх шумів у вашу квартиру допоможе комплексна звукоізоляція стін, стелі та підлоги. Але робити повну звукоізоляцію квартири дуже дорого і не завжди доцільно, особливо в тих випадках, коли джерелом шуму є якась певна квартира. Якщо вас дістали сусіди по поверху, можна позбавитися шуму в їхній квартирі за допомогою звукоізоляції суміжних стін. У статті розберемося, як зробити звукоізоляцію стін.

Зміст

 • Матеріали
 • Монтаж звукоізоляції
 • Підготовчі роботи
 • Виготовлення каркасу
 • Способи звукоізоляції без каркасу

Матеріали

При будівництві нових будинків все частіше проглядається тенденція зменшувати вагу конструкції. Це дозволяє знизити витрати на фундамент, що негативно впливає на звукоізоляцію приміщення. Далеко не всім цікаво чути, чим займаються його сусіди. Саме тому звукоізоляція квартири, турбота не лише тих, хто живе у старих панельних будинках, а й у новобудовах також.

Через великий асортимент на ринку звукоізоляційних матеріалів можна розгубитися. До вибору варто підходити відповідально, адже кожен матеріал має своє призначення. Все частіше людей цікавить не тільки як добре матеріал боротиметься зі звуком, але і чи безпечно його використовувати у житловому приміщенні. Дихати парами фенолу та монтувати скловату захоче не кожен.

Які можна застосовувати для каркасних та безкаркасних схем.

ЕкоПліта

Звуковбирні базальтові плити з вулканічної породи.

Мають чудові акустичні властивості. Плити застосовуються для звукоізоляції найскладніших об’єктів: кінотеатри, звукозаписні студії.

Матеріал із бездоганною екологією. Можна використовувати як вогнезахист. Високий коефіцієнт звукопоглинання W на всіх частотах (включаючи низькі).

Без фенолу та шлаків.

 1. Негорючий матеріал.
 2. Без запаху.
 3. Стійкі до вологи.
 4. Максимальний клас «А» із звукопоглинання.

ЕкоАкустик

Плити із поліефірних волокон (акустичний синтепон), без клею у складі. Для надання форми використовується технологія термоскріплення. Матеріал не виділяє та не містить шкідливих речовин. При виробництві використовується лише первинна сировина. Для максимального поглинання звуку використовується аеродинамічна укладання волокна. При роботі з матеріалом не потрібен спецодяг, рукавички та респіратор.

 1. Виготовляються із однорідної сировини.
 2. Без скловолокна.
 3. Гіпоалергенний продукт.
 4. Не бояться води.
 5. Максимальний клас «А» із звукопоглинання.

 SoundPro

Рулонний композитний матеріал нового покоління. Створено з урахуванням теоретичних напрацювань у галузі будівельної акустики. При товщині 12 мм, забезпечує максимальний захист від повітряного і ударного шуму. Незамінний матеріал у невеликих квартирах. Без клею у складі та хімії. Також виступає як вогнезахист та теплоізоляція.

 1. Повністю негорючий.
 2. Не бояться води.
 3. Без фенолу та запаху.
 4. Простий монтаж.
 5. Максимальний клас «А» із звукопоглинання.

Для посиленої звукоізоляції рекомендується комбінація матеріалів, наприклад –  SoundPro та ЕкоПліта . Використання такої схеми дозволить отримати максимально високе поглинання звуку, включаючи низькі частоти (стереосистеми, домашні кінотеатри)

Для посиленої звукоізоляції рекомендується комбінація матеріалів, наприклад – SoundPro та ЕкоПліта . Використання такої схеми дозволить отримати максимально високе поглинання звуку, включаючи низькі частоти (стереосистеми, домашні кінотеатри)

Але не завжди є можливість «з’їдати» дорогоцінні сантиметри від стіни і потрібно зробити максимально тонко і ефективно. І тут перевіреним варіантом буде безкаркасна звукоізоляція.

Як здійснити монтаж звукоізоляції без виготовлення каркасу з SoundPro :

Кожен вибирає оптимальний собі спосіб з розрахунок сил, особистих переваг і фінансових можливостей.

Якщо ви зробите звукоізоляцію згідно з нашими рекомендаціями, можете сміливо розраховувати на добрий комфорт та тишу.

Звукоізоляція стін здійснюється за допомогою таких матеріалів:

 • Самоклеючі звукоізоляційні мембрани.
 • Комбіновані панелі з прошарком із звукопоглинаючих матеріалів.
 • Плити із синтетичних та мінеральних матеріалів.
 • Мінеральна вата.
 • Коркові панелі.

Для більш якісної звукоізоляції рекомендуються комбінації матеріалів, наприклад – мембрани та плити.

Крім основних матеріалів, в залежності від обраного вами способу звукоізоляції, вам знадобляться:

 • Металевий профіль або дерев’яні бруски, що направляють каркаса.
 • Гіпсокартон, деревостружкові плити або інше декоративне покриття для оздоблення стін.
 • Дубель-шурупи.
 • Кріплення для плит.
 • Шурупи.


У кожного виробника звукоізоляції існує своя технологія монтажу, тому вам можуть знадобитися додаткові витратні матеріали, що не увійшли до списку.

Монтаж звукоізоляції

Підготовчі роботи

Перед тим як приступити до встановлення звукоізоляції, необхідно провести ряд підготовчих робіт:

 1. Видаліть старе покриття стіни (шпалери, декоративні панелі).
 2. Демонтуйте розетки та вимикачі. Якщо на стіні є розподільна коробка, зніміть з неї кришку. Не забудьте попередньо знеструмити проводку.
 3. Витягніть дроти з коробки та гнізд для вимикача та розеток.
 4. Наростіть дроти для вимикача та розеток на довжину розміру майбутньої ізоляції.
 5. Тимчасово заізолюйте оголені кінці дротів.
 6. Заповніть гнізда та коробку цементним розчином або монтажною піною.
 7. Огляньте стіну та стики між плитами на предмет наявності тріщин.
 8. Закрийте тріщини цементним розчином.

Якщо ви слабо знаєтеся на електриці, то для робіт пов’язаних з проводкою, запросіть професійного електрика.

Виготовлення каркасу

Найкращим способом блокування звуку є каркасний спосіб звукоізоляції, тому ми і розглянемо його в нашій статті:

 1. Наклейте по всій площі стіни, тонку звукоізолюючу мембрану. Можна використовувати самоклеючу мембрану або застосовувати для закріплення спеціальний клей.
 2. Виготовте раму каркаса, для цього встановіть вертикальні напрямні по краях стіни, а також горизонтальні під стелею і на підлозі. Для закріплення напрямних використовуйте дюбель-шурупи.
 3. Встановіть вертикальні напрямні всередину рами на відстань 40-50 сантиметрів один від одного.
 4. Помістіть звукоізолюючий матеріал між напрямними каркаса. Для закріплення звукоізоляції в каркасі, можна використовувати клей або металеву стрічку, що гнуться, приєднану до напрямних шурупами.
 5. Огляньте каркас на наявність пустот та зазорів. У каркасі не повинно бути щілин та порожнього простору.
 6. Виведіть дроти вимикача, розеток та проводки крізь ізоляцію.
 7. Встановіть на каркас листи гіпсокартону чи інші оздоблювальні плити. Виконуючи монтаж панелей, зробіть отвори під розподільну коробку, вимикач та розетки.
 8. Закладіть шви між панелями.
 9. Здійсніть монтаж фінішного покриття стін (шпалери, штукатурка).
 10. Встановіть розетки, вимикач та розподільну коробку.

Способи звукоізоляції без каркасу

Задля економії простору, багато хто воліє використовувати безкаркасний спосіб звукоізоляції. Цей спосіб дійсно дозволяє скоротити товщину звукоізоляції на 2-3 сантиметри, але при цьому значно знижується якість ізоляції шуму.

Для звукоізоляції без каркаса, переважно використовують комбіновані панелі, які клеяться відразу на стіну. Після цього панелі штукатуряться або обклеюються шпалерами. Крім наклеювання, панелі та плити звукоізоляції, можна встановлювати на стіну за допомогою спеціальних кріплень, що розташовуються по кутах.

Крім жорстких плит і панелей, зробити звукоізоляцію без каркаса можна за допомогою м’якого рулонного матеріалу, наприклад – мембрани, що самоклеїться. Мембрана клеїться на стіну та закривається оздоблювальними панелями. Правда якість звукоізоляції за такого способу, залишає бажати кращого.

Який би спосіб ви не обрали, пам’ятайте, що стовідсоткове порятунок від шуму забезпечить тільки комплексна звукоізоляція квартири , в яку входять ізоляція підлоги , стелі та стін.

Вам може сподобатися…