Як зібрати підвісну стелю з гіпсокартону своїми руками

Будівельний портал » Як зібрати підвісну стелю з гіпсокартону своїми руками

Гіпсокартон набув статусу незамінного матеріалу для ремонту в квартирі. Що тільки з нього не роблять: різні арки, ніші вирівнюють стіни. Ми вже розповідали про багаторівневі конструкції, але про підвісні стелі з гіпсокартону ще не встигли згадати. Сьогодні ми виправимо це і дамо вам докладну інструкцію з відео та поетапними фото наших робіт.

Зміст

 • Переваги гіпсокартону на стелі
 • Необхідні інструменти
 • Важливі нюанси – що потрібно знати новачкам
 • Розмітка стелі та кріплення напрямних
 • Монтаж каркасу
 • Кріплення гіпсокартону на каркас
 • Підрахунок матеріалів
 • Закладка швів

Переваги гіпсокартону на стелі

Чим же стелі з гіпсокартону краще за звичайну штукатурку?

 • Можливість вирівнювати будь-які нерівності з найменшими зусиллями. Якщо робити це за допомогою гіпсової штукатурки , максимально допустимий шар буде 5 см (якщо говорити про Ротбанда). Товстіший шар потрібно буде наносити у два заходи.
 • У каркасі можна заховати будь-які комунікації, труби, дроти.
 • Ви можете вбудувати практично будь-яке освітлення спрямованої дії у стелю. Добре підібране світло значно змінить загальний вигляд ремонту.
 • Оздоблення стель гіпсокартоном дозволяє створювати одно-і багаторівневі конструкції з різним дизайном та формою вигинів, а також з нішами для світлодіодного підсвічування .
 • Крім того, можна додатково вбудувати ізоляцію від сторонніх звуків, утеплити кімнату.
 • Установка гіпсокартону на стелю відбувається сухим способом, тому не потрібно буде чекати висихання розчину. Зрештою, необов’язково бути професійним штукатуром, щоб отримати ідеально рівну поверхню

Тим не менш, підшивка стелі гіпсокартоном має свої недоліки:

 • Зменшення висоти кімнати мінімум на 5 см через велику висоту профілю.
 • Важкий процес монтажу для майстра-початківця. Обов’язково потрібно мати перфоратор та шуруповерт. Бажано мати лазерний рівень.
 • У майбутньому можуть виникнути тріщини на стиках листів.
 • Поодинці впоратися важко. Як мінімум під час обшивки потрібна допомога партнера.

Звичайно ж,  монтаж натяжних стель для новачків набагато складніше, ніж гіпсокартонних. Оцініть усі плюси та мінуси самі та зробіть вибір – що вам більше подобається.

Тут ми розглянемо, як зібрати навісну стелю із гіпсокартону найпростішої однорівневої конструкції.

Необхідні інструменти

Перш ніж робити стелю з гіпсокартону, докупіть інструменти і матеріали.

Список інструментів та приладдя:

 1. профілі напрямні 28*27 мм (ПН);
 2. профілі стельові 60*27 мм (ВП);
 3. прямі підвіси;
 4. з’єднувачі профілів однорівневі – краби;
 5. ножиці по металу;
 6. ущільнювальна стрічка самоклеюча;
 7. анкер-клинья;
 8. дюбель-цвяхи;
 9. малярна нитка (шнуровідбійний пристрій);
 10. лазерний рівень або гідрорівень;
 11. пухирцевий рівень 2 м;
 12. правило 2,5 м;
 13. гіпсокартонні листи;
 14. шпаклівка для швів;
 15. серп’янка – армуюча стрічка для швів;
 16. перфоратор із буром;
 17. шуруповерт;
 18. гартовані самонарізи по металу з частим кроком 25-35 мм;
 19. саморізи з прес-шайбою;
 20. акрилова ґрунтовка;
 21. за необхідності звуко- та теплоізоляція;
 22. подовжувачі для профілів, якщо потрібно;
 23. шпатель широкий, вузький та кутовий;
 24. стандартні інструменти: рулетка, молоток, ніж.

Ось такий довгий список вийшов, але, напевно, половина у вас вже є.

Важливі нюанси – що потрібно знати новачкам

Щоб зробити розрахунок необхідної кількості профілів, кріплення та гіпсокартону, спочатку слід ознайомитися з технологією монтажу. Далі буде показаний розрахунок на прикладі конкретного приміщення та показаний витрата матеріалів.

Якщо ви не знаєте, який гіпсокартон кращий для стелі, або профілі для каркасу, то купуйте продукцію відомих виробників, наприклад, лідер з них – Кнауф. Купивши дешеві неякісні профілі, ви ризикуєте отримати обвислу стелю над головою.

 • Що стосується гідрорівня, то він потрібен для того, щоб розмітити ідеально горизонтальну лінію на стінах незалежно від кривизни кімнати. Він влаштований на фізичному законі сполучених судин, тому для роботи потрібно наповнювати його водою. Дві судини гідрорівня на протилежних стінах показуватимуть один рівень. Ви зробите позначки і потім з’єднаєте їх малярською ниткою. Загалом, без гідрорівня не обійтися, якщо у вас немає лазерного рівня, тому що звичайним бульбашковим ви замучитеся проводити лінію по периметру кімнати, в результаті вона все одно вийде нерівною.
 • Виготовлення стель із гіпсокартону може бути як зі звичайних листів, так і з вологостійких. Якщо ви робите ремонт у ванній, туалеті, кухні або лоджії, застосовуйте вологостійкий: у його складі додані гідрофобні добавки. Ці два види відрізняються кольором картону: вологостійкий зеленого кольору, а звичайний – сірого.

 • Обшивка стелі гіпсокартон зазвичай відбувається листами товщиною від 8 до 9,5 мм. Нагадаємо, що для стін зазвичай використовують більш важкі листи – товщиною 12,5 мм.
 • Стрічка ущільнювача – це пористий матеріал з самоклеючою основою, шириною 30 мм. Її використовують для кріплення конструкції, щоб каркас для стелі із гіпсокартону щільно прилягав до бетону і менше передавав звуки.

Розмітка стелі та кріплення напрямних

 • Спочатку необхідно знайти найнижчий кут у кімнаті. Для цього заміряйте рулеткою кожен кут, і бажано центр кімнати. У найнижчому кутку потрібно зробити позначку на відстані 5 см від стелі, якщо ви не плануєте вбудовувати світильники, або 8 см, якщо світильники будуть.
 • Тепер за допомогою гідрорівня зробіть позначки на такому ж рівні, що й перша точка на кожному розі.

 • Тепер потрібно зробити відбивання, щоб рівно з’єднати всі точки горизонтальною лінією. Натягніть малярний шнур між відмітками та різко відпустіть його, щоб він ударив об стіну – фарба на шнурі залишить рівний відбиток. Зробіть лінії по всьому периметру кімнати.

Перш ніж підшити стелю гіпсокартоном, рекомендуємо зробити позначки про положення профілів та на стінах. Так простіше шукатиме їх при кріпленні листів на каркас.

 • Закріпіть напрямні профілі на стіни. Для цього прикладіть одну напрямну до лінії (нижній край профілю – по лінії) та зробіть позначки на стіні крізь готові отвори на профілі. По краях профілю теж мають бути отвори, тому якщо їх немає – відступіть 10 см і зробіть своїми руками. По відмітках пробуріть отвори.

 • Потім потрібно приклеїти на профіль стрічку ущільнювача і зафіксувати дюбелями до стіни. Мінімум кріпимо на 3 дюбелі.
 • Далі зробіть розмітку під основні стельові профілі. Так як ширина листа гіпсокартону 120 см, зазвичай профілі розташовують на відстані 40 см один від одного, щоб закріпити лист по краях та в середині. Отже, зробіть лінії на стелі з кроком 40 див.
 • При такому кроці стельових профілів перемички між ними потрібні тільки на поперечних стиках листів, тобто кожні 2,5 м (стандартна довжина листів гіпсокартону). Отже, крок підвісів для стельових профілів повинен бути меншим у ціле число разів, для нас оптимальним буде 50 см. Слід врахувати, що перший ряд підвісів буде знаходитися від стіни вдвічі ближче, тому 50:2 = 25 см. Другий ряд буде 25 +50 = 75 см тощо з кроком 50 см.
 • Для розмітки прикладіть підвіс у потрібних точках на стелі та зробіть по 2 позначки для кожного під анкери. Під час буріння отворів буде багато пилу, тому обов’язково надягніть окуляри та респіратор.

Монтаж каркасу

 • Міцні підвіси анкерами, вони набагато краще тримають підвісну стелю. Дюбелі можна висмикнути, трохи потягнувши плоскогубцями, тому вони не підходять для стелі. Також не забудьте наклеїти стрічку ущільнювача на підвіси. Коли закріпите підвіс, загніть його кінці як слід, щоб вони максимально прогнулися. При подальшому кріпленні вони не повинні більше прогинатись, інакше профілі будуть закріплені нерівно.

 • Тепер можна приступити до встановлення стельових профілів. Вони мають довжину 3 м, тому якщо ваша кімната менша, обріжте їх ножицями по металу на 1 см коротше за кімнату. Якщо кімната довша, знадобиться спеціальне сполучне кріплення, щоб наростити довжину профілю.

Зверніть увагу! При нарощуванні профілю в довжину стики сусідніх профілів не повинні бути на одній лінії. Також поблизу стиків має бути підвіс.

 • Кріплення стельових профілів до підвісів починається з кутів кімнати. Щоб закріпити їх без провисання, ваш напарник повинен взяти правило і притримувати його широким хватом (щоб не прогинається) до двох напрямних, які утворюють кут (тобто правило має бути по діагоналі). Так він буде підтримувати профіль на рівні напрямних. У цей момент ви прикрутите профіль до підвісів на 4 шурупи з прес шайбою. Також не забуваємо кріпити профілі до напрямних. Щоб вони не бовталися, краще купувати шурупи без свердла.
 • Кути готові, тепер закріплюємо центр стельових профілів на підвіси. Якщо правило таким же чином прикласти до центру не виходить, прикладайте його рівно від стартового профілю. Обов’язково перевіряйте рівність довгим рівнем. Після кріплення підвісів зайву довжину кінців загніть угору.

 • Так само кріпіть другий профіль, підтримуючи правилом. Потім переходьте на протилежну стіну і кріпіть 2 наступні стельові профілі. Потім переходьте в центр і підвішує профілі, що залишилися, спираючись на вже встановлені.
 • Тепер слід закріпити перемички там, де будуть стики гіпсокартону (кожні 2,5 м). Вони кріпляться за допомогою спеціальних однорівневих кріплень – крабів. У потрібні місця прикрутіть краби на 4 шурупи. Якщо ви відступаєте від основної стелі невелику відстань, то краби можуть не пройти зверху, тому доведеться вішати їх заздалегідь.

 • Наріжте перемички зі стельового профілю і закріпіть до краба на 4 шурупи, загнувши вусики. Знизу перемички до профілів кріпити не потрібно, їх зафіксує гіпсокартон.
 • Якщо потрібно зробити звукоізоляцію стелі в квартирі , зазвичай застосовують мінеральну вату. Вона нарізається прямокутниками більшого розміру, ніж осередки і вкладається всередину каркаса, додатково чіпляючись за підвіси. Для посилення ефекту можна заповнити нею та порожнини профілів. Мінеральна вата дуже добре поглинає звук, але під час роботи з нею потрібно обов’язково користуватися респіратором та рукавичками.

Кріплення гіпсокартону на каркас

Зверніть увагу! Перед тим як кріпити гіпсокартон, він обов’язково повинен відлежатися в кімнаті мінімум пару днів. При цьому його зберігання можливе лише у горизонтальному положенні.

 • Кріплення гіпсокартону до стелі почніть зі зняття фаски: потрібно обрізати кромки ножем під кутом, щоб потім шпаклівка добре проникла в щілину. На обклеєних торцях фаска вже є, тому знімати її не потрібно.
 • Кріплення листа починайте з кута з кроком шурупів 20 см, від країв відступайте 10-15 мм. На сусідніх листах вкручуйте шурупи на різному рівні, в розбіг. Їхні капелюшки повинні бути втоплені, щоб не випирали, перевіряйте це на дотик.
 • Листи кріпіть між собою в розбіжність, зсуваючи мінімум на один осередок. Їх не потрібно стикувати впритул, по периметру повинна залишатися щілина 2 мм. Лист ГК повинен бути закріплений по периметру (до настінних напрямних у тому числі), та по центру.

Зверніть увагу! Якщо у вас є зовнішні кути, не допускайте стикування листа біля кута. Якщо не зробити стик мінімум на 10 см від кута, незабаром з’явиться тріщина.

Підрахунок матеріалів

Тепер, коли ви знаєте пристрій підвісної стелі із гіпсокартону, можна підрахувати кількість необхідних матеріалів та вартість його встановлення. Для цього найкраще зробити креслення кімнати із зазначенням усіх розмірів та розмістити на ньому всі кріплення та профілі.

Для кімнати 20,8 квадратних метрів нам знадобилося:

 • 99 підвісів;
 • 8 листів гіпсокартону;
 • 19 стельових профілів;
 • 8 напрямних;
 • 24 краби.

Орієнтовна вартість монтажних робіт у найманих робітників – близько 150 грн за квадрат. Можна підрахувати зиск, якщо все робити своїми руками – економія 3000 грн. Як бачите, виходить непоганий зиск, можна навіть окупити покупку інструментів.

Закладка швів

Тепер розповімо про останній етап – як зашпаклювати стелю з гіпсокартону і закласти шви. Перш за все, обробіть шви ґрунтовкою і дочекайтеся її висихання. Не треба віддирати картон із листів. Для закладення швів потрібно використовувати особливо міцні шпаклівки, наприклад, Knauf Uniflott, звичайна для цієї справи не підійде.

 • Розведіть шпаклівку згідно з інструкцією на упаковці. Спочатку загортайте всі шви біля стіни, потім всі стики та капелюшки саморізів. Для закладання заводських швів спочатку заповніть його, а потім вирівняйте широким шпателем заглиблення по краях листів.

Зверніть увагу! З 2013 року Кнауф випускає ГКЛ з новою кромкою (ПЛУК), яка збільшує міцність шпаклівки на стиках та дозволяє не застосовувати армуючу сітку на такій кромці. Тому на заводських стиках листів можна не використовувати сітку, якщо ви закладаєте шви шпаклівкою Кнауф Уніфлотт.

 • Коли шпаклівка висохне, приклейте на шви стрічку (серпянку), що самоклеїться. У місцях перетину приклеюйте її внахлест. Розведіть ще трохи шпаклівки і замажте серп’янку і дрібні нерівності, що залишилися. Шпаклювання стелі з гіпсокартону в кутах найзручніше робити кутовим шпателем.
 • Так ви максимально зменшите появу тріщин на стиках. Щоб посилити ефект, можна наклеїти на стелю склополотно «павутинку» . Тепер поверхня готова до подальшого шпаклювання звичайним методом. Якщо у вас залишалися невеликі виступи після закладення швів, то фінішний шар все приховає.

У цій статті ми докладно розглянули, як обшити стелю гіпсокартоном, і тепер ви зможете зробити його у себе вдома своїми руками. Ми описали процес створення однорівневої конструкції, але якщо ви вирішили зробити багаторівневу стелю , порядок робіт трохи зміниться.

Вам може сподобатися…