Як і якими матеріалами зробити шумоізоляцію квартири

Будівельний портал » Як і якими матеріалами зробити шумоізоляцію квартири

 

Тиша у квартирі – це запорука здорового сну і не розхитаних нервів. Але досягти повної тиші в сучасному багатоквартирному будинку дуже складно. Для позбавлення від шуму, потрібно провести комплекс робіт, по частковій або повній звукоізоляції вашої квартири, а це потребує значних фінансових витрат та часу. Але якщо бажання жити в тиші, вам дорожче, то радимо вам, ознайомиться з нашою статтею, з якої ви дізнаєтеся, як ізолювати вашу квартиру від стороннього шуму і які при цьому використовувати матеріали.

Зміст

 • Види та джерела шуму
 • Способи звукоізоляції
 • Матеріали для звукоізоляції
 • М’яка ізоляція
 • МаксФорте SoundPro
 • МаксФорте ЕкоПліта 60
 • МаксФорте ЕкоАкустик
 • Герметик МаксФорте
 • ВіброСтоп Pro
 • МаксФорте Шумоізол
 • МаксФорте SoundPro
 • МаксФорте ЕкоПлита 110 кг/м3
 • Тверда ізоляція
 • Підручна звукоізоляція
 • Звукоізоляція стін, стелі та підлоги
 • Звукоізоляція підлоги
 • Звукоізоляція стін
 • Звукоізоляція стелі

Види та джерела шуму

Перед тим як приступити до звукоізоляції квартири, давайте розберемося у видах та джерелах дратування. Адже для порятунку від шуму, іноді достатньо ізолювати певний елемент конструкції квартири і не витрачається на повну звукоізоляцію.

Шум буває двох видів:

 • Хвильовий шум – передається повітрям, від джерела до барабанних перетинок, за допомогою звукових хвиль. До хвильового шуму відносяться – гучна музика, розмова на підвищених тонах, гавкіт собаки і таке інше.
 • Вібраційний шум – передається вібраціями по стінах, що походять від джерела. До вібраційного шуму відносяться удар кувалдою по стіні, робота перфоратора або пральної машини.

Тепер розберемося із джерелами шуму:

 • Шум з вулиці – надходить переважно через вікна. Звук верескливих гальм, голоси кричучих дітей і бабусь, гудіння літака, що летить, – все це шум, що долинає з вулиці. Позбудеться вуличного шуму, можна за допомогою установки якісних вікон з потрійними склопакетами. Додатковим звукоізолюючим елементом, можуть бути штори з щільного матеріалу.
 • Шум із під’їзду – надходить через вхідні двері. Щоб не чути звуки працюючого ліфта або сусідів, що лаються на сходовому майданчику, достатньо зробити звукоізоляцію вхідних дверей. Крім оббивки дверей звукопоглинаючими матеріалами, необхідно встановити ущільнювачі між полотном і коробкою, інакше ізоляція шуму буде неефективною.
 • Шум із суміжних квартир – надходить через стіни, наскрізні розетки та щілини між плитами перекриття. Шум від сусідів є найчастішою причиною бажання зробити звукоізоляцію квартири. Якщо джерело постійного дратівливого шуму одне, достатньо зробити звукоізоляцію суміжних з джерелом стін. Якщо ж вам не пощастило, і галасливі сусіди оточують вас з усіх боків, то в цьому випадку доведеться робити повну звукоізоляцію квартири.
 • Шум із вашої квартири – надходить до сусідів перерахованими вище способами і дратує їх. Якщо у вас часто збираються галасливі компанії, якщо ви музикант, що репетирує вдома, якщо у вас є діти, які люблять стрибати і голосно веселитися, то заради збереження хороших стосунків із сусідами, вам краще зробити звукоізоляцію стін, стелі та підлоги, не чекаючи візиту дільничного.

Способи звукоізоляції

Звукоізоляція стін, стелі та підлоги проводиться трьома способами:

 • Каркасний – цей спосіб має на увазі установку на стіну напрямних, для встановлення облицювальних панелей. Між напрямними, розміщується звукопоглинаючий матеріал, після цього встановлюються звукові панелі. У деяких випадках, наприклад у студіях звукозапису, панелі, мають поверхню, що не відображає, а поглинає звук.
  Перевагою даного способу є висока якість звукоізоляції, а недоліками, висока вартість робіт і скорочення корисного простору кімнати.

 • Монтаж плит і мембран – в даному способі звукоізолюючий матеріал встановлюється або клеїться безпосередньо на стіну, підлогу або стелю. Після чого плити та мембрани штукатуряться або закриваються тонкими панелями. При правильному дотриманні технології встановлення плит або мембран, якість звукоізоляції не поступається каркасному способу, а фінансові витрати значно менші.

 • “Плаваючі” – такий спосіб застосовується тільки для звукоізоляції підлоги. Ізолюючий матеріал розстилається на підлогу та покривається гідроізолюючим шаром. Зверху робиться армована стяжка та встановлюється підлогове покриття. Перевага даного способу, без жорстких кріплень, що сприяє значному зниженню вібраційного шуму.

Матеріали для звукоізоляції

Звукоізоляційні матеріали бувають наступних видів:

М’яка ізоляція

 • До м’якої звукоізоляції відносяться матеріали з різних видів волокон, що продаються в рулонах:

 • Звукоізоляційні мембрани – бувають самоклеючі та звичайні, виготовляються із синтетичних та природних волокон. Застосовуються для стін, стелі та підлоги. Окремо для ізоляції підлоги випускають мембрани з бітумних полімерів з шаром поліефірної повсті.

 • Матеріал із голкопробивного скловолокна – Застосовується для обробки стін та стель. Добре підходить ізоляція для каркасних конструкцій.

 • Підкладка з поліефірного полотна – виготовляється спеціально для «плаваючої» підлоги, відмінно підходить як підкладка під ламінат.

 • Мінеральна вата – простий та доступний тепло та звукоізоляційний матеріал, що використовується у каркасному способі ізоляції.

МаксФорте SoundPro

Матеріал нового покоління, створений з урахуванням теоретичних напрацювань у галузі будівельної акустики та практичного досвіду монтажних робіт. При мінімальній товщині 12 мм матеріал забезпечує максимальний захист від повітряного та ударного шуму та незамінний у невеликих квартирах, де на рахунку кожен сантиметр! Цілком екологічно безпечний: не містить клеючих складів та іншої хімії. МаксФорте-SoundPRO – ідеально підходить для будь-яких приміщень: квартири, дитячі садки, школи. Також матеріал виступає як вогнезахист (повністю негорючий) та теплоізоляції!

МаксФорте ЕкоПліта 60

Матеріал МаксФорте-ЕКОПліта виготовлений на 100% з вулканічної породи (без домішок, шлаку та доменних відходів). МаксФорте-ЕКОПліта має чудові акустичні властивості, що дозволяє успішно застосовувати даний продукт при звукоізоляції найскладніших з точки зору акустики об’єктах: багатозальних кінотеатрів, студій звукозапису, кімнат для прослуховування, домашніх кінотеатрів тощо.

МаксФорте ЕкоАкустик

Виготовляється зі 100% поліестеру (поліефірні волокна) без додавання клеючих складів. Для надання форми використовується інноваційна технологія термоскріплення (плавлення поліестерних волокон). Матеріал виготовляється на сучасному обладнанні SIMA (Італія), при виробництві використовується виключно первинна сировина. ЕкоАкустик повністю безпечний для здоров’я людей: плити не виділяють та не містять шкідливих речовин!

Герметик МаксФорте

Герметик МаксФорте призначений для герметизації швів, стиків, отворів при звукоізоляції стін та стель, а також у конструкціях «плаваючих» підлог та підлог на лагах. Завдяки низькому модулю пружності герметик має чудові віброакустичні властивості і забезпечує значне зниження вібраційного навантаження між будівельними конструкціями, виконуючи роль демпфуючого шару.

ВіброСтоп Pro

Віброізолююче кріплення, призначене для боротьби з ударними шумами, що проникають по плитах перекриття та стін. Використання ВіброСтоп PRO дозволяє значно знизити вібраційне навантаження на профіль та забезпечити додаткову звукоізоляцію стелі та стін на рівні 21 дБ.

МаксФорте Шумоізол

Рулони розстеляють м’якою стороною на підлогу, заводять краї на стіни. Після роботи усі надлишки можна легко зрізати. Стики між рулонами промазують рідкою гумою МаксФорте Гідростоп.

Переваги:

 1. Зниження рівня ударного шуму 27 дБ.
 2. Матеріал не рветься і не тріскається під час укладання, за рахунок додавання до складу імпортних пластифікаторів.
 3. Можна використовувати як гідроізоляцію, матеріал водонепроникний.
 4. Належить до класу звукопоглинання «А» з п’яти можливих.
 5. Матеріал можна використовувати для сухої стяжки та під ламінат.

МаксФорте SoundPro

Монтаж здійснюється за аналогією з Шумоізолом, краї заводять на стіни, самі рулони укладають внахлест на 5 см, а стики між ними промазують рідкою гумою МаксФорте Гідростоп. Далі укладається будівельна плівка, робиться це для того, щоб розчин стяжки не проникнув у шар звукоізоляції.

Переваги:

 1. Зниження рівня ударного шуму 34 дБ.
 2. Зниження рівня повітряного шуму 10 дБ.
 3. Рулони стійкі до дії вологи. Не схильні до гниття.
 4. Належить до класу звукопоглинання «А» з п’яти можливих.
 5. Матеріал не приваблює гризунів.

МаксФорте ЕкоПлита 110 кг/ м3

Для початку по периметру укладається стрічка МаксФорте у два шари. Плити розміщують на підлогу впритул один до одного і закривають будівельною плівкою.

Переваги:

 1. Належить до класу звукопоглинання «А» з п’яти можливих.
 2. Повністю негорючий матеріал.
 3. Не містить смол фенолу.
 4. За рахунок оптимально підібраної щільності 110 кг/м3 стяжка не пружинить і не лусне з часом.
 5. Звукоізоляція на рівні 36-38 дБ.

Якщо вийшло так, що у квартирі вже є стяжка, або це старий житловий фонд, де перекриття просто не витримає важкої ваги стяжки — ефективний варіант це підлога на лагах.

Тверда ізоляція

До типу твердої звукоізоляції відносять прості плити та комбіновані панелі, виготовлені із звукопоглинаючих матеріалів:

 

 • Комбіновані панелі – представляють конструкцію з двох листів та прошарку. Листи виготовляються з деревостружкової плити, пробки або синтетичних матеріалів. Як прошарок часто використовують кварцовий пісок та мінеральну вату.

 • Базальтові плити виготовляються з базальтового волокна. Додатково, плити можуть бути оброблені водовідштовхувальним складом.

 • Плити з поліефірного волокна – синтетична звукоізоляція, що легко ріжеться за потрібними розмірами, широко застосовується в каркасному будівництві.

 • Плити із скловолокна штапельного плетіння – призначені для заповнення міжпрофільного простору, ізоляції підвісних стель та встановлених на стіни каркасів.

  • Плити із пробки – виготовляються із волокна пробкового дерева. Панелі для стін та ламінат із пробки можна встановлювати без додаткових звукоізолюючих матеріалів.

 • Пінопластові плити – найдешевший і найвідоміший матеріал для звукоізоляції. Плити з пінопласту, поступаються якістю звукоізоляції більш сучасним матеріалам, але завдяки доступній ціні, залишаються популярним варіантом для бюджетного ремонту.

Підручна звукоізоляція

Мало хто знає, що деякі предмети інтер’єру здатні служити хорошими поглиначами звуку та знизити рівень шуму на 20-30 відсотків.

 • Великий килим – покладений на підлогу або повішений на стіну, здатний істотно знизити рівень шуму, що надходить або вихідного.

 • Меблева стіна – встановлена ​​вздовж спільної з сусідами стіни, позбавить вас від гучного шуму, перетворивши його на м’який гул.

 • Штори із щільного матеріалу – здатні приглушити звуки, що долинають з вулиці.

Звукоізоляція стін, стелі та підлоги

Технології звукоізоляції підлоги, стін та стелі, відрізняються один від одного, тому, має розглянемо кожен процес окремо.

Звукоізоляція підлоги

Звукоізоляцію підлоги проводять для блокування шумів, що надходять з квартири розташованої поверхом нижче, або на оборот, щоб шум, що виробляється у вашій квартирі, не докучав сусідам знизу. Для ізоляції підлоги можна використовувати спосіб «плаваючої» підлоги, або зробити каркас з лаг.

У першому варіанті вам потрібно розстелити звукоізоляційний матеріал по всій поверхні підлоги, потім зробити бетонну стяжку. Після цього на стяжку укладається ламінат, або інший вид статевого покриття. У каркасному способі, необхідно виготовити решетування з дерев’яних брусків (лаг). Між лагами укладається ізоляційний матеріал, поле цього решетування закривається ДСП або дошками. Для зниження вібраційного шуму, під лаги рекомендується підкладати спеціальні вібрації прокладки, що гасять.

Звукоізоляція стін

Блокувати звуки, що виходять із квартир ваших сусідів по поверху, можна за допомогою звукоізоляції суміжних із ними стін. Зверніть увагу, що ізолювати всі стіни в квартирі, включаючи внутрішні перегородки, не має сенсу.
Для ізоляції стін можна використовувати самоклеючі звукоізоляційні мембрани, комбіновані панелі або плити, встановлені в спеціальний каркас. Майте на увазі, що чим товстішим буде шар звукоізоляції, тим менше залишиться корисною площі вашої квартири.
Ще одним важливим фактором у звукоізоляції стін, є наскрізні розетки, щоб блокувати звуки, що надходять через них, необхідно заповнити порожній простір між вашою і сусідською розеткою звукоізоляційним матеріалом, наприклад монтажною піною.

Звукоізоляція стелі

Для звукоізоляції стелі краще вибирати легкі матеріали, які не будуть відклеюватися через власну вагу або сильно навантажувати каркас стелі.
Якщо у вас вже встановлена ​​підвісна стеля, то вам необхідно просто зняти панелі та встановити ізоляцію на основну стелю, після чого встановити панелі на місце.

Запам’ятайте «золоте» правило, – звукоізоляцію набагато легше та дешевше робити перед оздоблювальними роботами, ніж після закінчення ремонту!

Вам може сподобатися…