Планування ділянки 6 соток: схеми та варіанти

Будівельний портал » Планування ділянки 6 соток: схеми та варіанти

 

Ви придбали земельну ділянку 600 квадратів і вирішили облаштуватись. Мрія мати дачу втілюється у реальність. Про тонкощі будівництва Ви вже все вивчили і тепер залишилося розпланувати цей наділ усім необхідним для проживання та відпочинку у заміському будинку.

Зміст

  • Грамотне планування на ділянці 6 соток
  • будинок
  • Лазня
  • Колодязь та туалет
  • Зона відпочинку
  • Гараж з паркувальним місцем
  • Дерева, кущі, грядки
  • Земельна ділянка в 6 соток для дому та постійного проживання
  • Варіант для тих, кому потрібний тільки город

Грамотне планування на ділянці 6 соток

Складання плану – завдання не з легких. На допомогу беріть все: інтернет, поради досвідчених садівників, сусідів. Щоб уникнути помилок та розчарувань у майбутньому, рекомендуємо скористатися онлайн-програмою, це дозволить правильно вирішити планування ділянки загалом.

Для міського мешканця дача є розкішшю. Вмістити все неможливо, та й немає потреби. При грамотному плануванні можна ці 6 соток зробити дуже комфортною. Найголовніше – вирішуємо, що має бути неодмінно. Індивідуальна потреба різна в усіх, навіть у одній сім’ї. Якщо кожен захоче власний окремий кут, тоді точно не вистачить місця.

Адже ще існують, виявляється, нормативні показники. Для дачного будівництва у певних нормативах зазначені габарити будинків та прибудов. Всю цю інформацію слід дізнатись від контролюючих органів під час реєстрації майбутнього індивідуального будинку. Є документи, в яких розписано про відстані між спорудами, про регулювання міжсусідських відносин, про розміщення меж територій, про санітарні норми, про керівництво та дотримання протипожежних правил, про правильне висадження дерев, кущів і навіть газонів.

Як тільки господарі отримали акт на землю із вказівками точних розмірів та меж, можна приступити до схеми на папері, щоб не пропустити важливих моментів. Проблеми будуть лише в тому, що доведеться відмовитися від басейну, а також великого дитячого майданчика. Особливо для тих, якщо призначена дача похилого віку.

У будь-якому випадку, на дачній території повинні бути.

Будинок

Багато хто вирішується розташувати будівництво будинку подалі від галасливого місця, з вікнами в південну сторону, в глибині ділянки та інші господарські будівлі вже довкола. Відповідно до наочного плану-схеми, складеного заздалегідь, розставимо все за діючими нормами. Креслення самостійно зробити не складно. Визначитись з розміром будинку складніше, адже хочеться великий просторий будинок.

Так як житловий будинок повинен знаходитися від дороги не менше 5 м і від межі 3 м, витримуємо відстань та визначаємо місце розташування. Будується будинок на 10% від усієї площі. Мансарда чи другий поверх виручать додатковими майданами. Госпблоки та будівлі від сусідніх ділянок відстоять на 1 м.

Лазня

Лазню будуємо в 5 м від будинку та від сусідського не менше 6 м, а від межі 3 м. Від лісу або водоймища відступаємо на 15 м.

Колодязь та туалет

Повинні розташовуватися так, щоб між ними відстань була не менше 20 м. Купу компосту та відходів робити біля туалету і щоб закрити цю панораму, можна посадити чагарникові.

Зона відпочинку

Для комфортного розташування тераса або альтанка будується невелика приблизно на 6 осіб. Для повноти облаштування зона відпочинку має бути між будинком та лазнею. Альтанки бувають різні, якщо відкрита, зі східного боку, можна посадити яблуню. Для мангалу буде чудове місце на газонному лужку біля альтанки.

У зоні видимості біля будинку правильно розташувати місце для дітей і щоб діти не бігали по клумбах, бажано будувати його видовженої форми.

Гараж з паркувальним місцем

Під’їзд не займе багато місця, якщо він біля будинку, компактно поєднана споруда.

Дерева, кущі, грядки

Сад та город – гордість будь-якої господині. Найкраще місце для вирощування овочів – південна частина ділянки. Не затуляйте високими будівлями чи яблунями ваші грядки. Для саду залишається місця небагато. Уважно обстежуйте та організуйте простір саду, щоб з першого погляду не оцінювати площу.

Дизайн ландшафту повинен складатися із «конструкцій» або перегородок. Арки з винограду, живоплот, група квітів, садові перегородки. Паркани візуально дають відчуття тісноти. Урізноманітнюйте чагарниками, клумбами та зникне однорідність. Тераси різних рівнів змінять враження про ділянку, організуйте альпійську гірку.

На такій ділянці великі дерева більше трьох – це багато.

Земельна ділянка в 6 соток для дому та постійного проживання

Звернемося до досвідчених дачників, які живуть на природі постійно. Стандартний розмір коли давали ділянки, 6 соток. Нині це вже мало. Якщо у сусідів стоїть будинок, то Ви не можете на своїй ділянці збудувати великий будинок, відстань між будинками мінімум 10 м. Високий великий будинок збудувати Вам не дозволять сусіди, вони можуть подати до суду. Зараз все більше купують сусідні кинуті ділянки, тільки це виходить набагато дорожче.

Для життя на природі найкращий варіант вибрати крайні ділянки. І до Ваших 6 сотків можна відгородити трішки лісу. Можна побудувати і будинок великий, і під’їзд завжди буде вільним.

Варіант для тих, кому потрібний тільки город

Пощастило тим, кому дісталася рівна місцевість. Схилову ділянку на горбистій місцевості необхідно зміцнювати спеціальними культурами або плануємо креативне дизайнерське рішення, оформляємо ступінчастий ландшафт. Труднощі приходять, якщо ділянка не прямокутна. Доводиться шукати індивідуальні підходи і до зони відпочинку та споруд. Навіть якщо жити не треба на масиві, споруди будуємо обов’язково. Будиночок будуємо з урахуванням височини або навіть типу ґрунту. Чорнозем краще виділити для зелених насаджень.

По сторонах світла також орієнтуємося, навіть якщо жити не збираєтесь. Будь-який садівник скаже Вам, з південного боку дерева не садимо і будуємо будинок.

Для тих, хто любить працювати в саду, кожен клаптик землі буде «працювати» і планування 6 соток не дуже потрібне. Все ж таки кожна господиня створить декоративні композиції з квітів та рослин.

Що посадити на 6 сотках? Було правильніше сказати: як навести практичну красу? Яблуні, вишні, груші, горобини, ірги є багато різних сортів саджанців – різноманітність пейзажу для шанувальників будь-якого стилю. До грядок також підійдемо творчо . Зараз модно розміщувати у дерев’яних великих коробах, що наповнюються землею. Виглядає акуратно та зручно доглядати. На такому класичному городі, альтанка розкіш, але на двох квадратних метрах легко встановити альтанку увиту огірками, виноградом або квасолею. У саду не можна знехтувати доріжками та стежками – це і необхідність та елемент дизайну.

Багато хто вважає, що на папері втілення ідеї нісенітниці. Насправді уява небезпечна помилкою, наслідки виправляти доводиться майже завжди. Час, гроші витрачені, а результат не задовільний.

Основні помилки, які припускаються, коли діють на авось. Справа в тому, що плодові великі дерева при посадці маленькі, а коли вони виросли і опинилися на передньому плані, закрили весь ландшафт. В першу чергу садимо по периметру навколо: кущі для перегородки від сусідів, дерева на відстані від сусідів і дороги в 5 м. Побудови в центрі, тут же і квіти багаторічники з будь-яким покриттям, що маскує; плануючи красу, не забудьте розглянути з будь-якої точки – з порога будинку або вхідної хвіртки. Малі масштаби не означають «задвірки», можна створити своїми руками собі справжній чудовий сад.

У квітниках часто припускаються такої помилки: бажаючи посадити все і відразу, отримують близької осені жалюгідне видовище: уражене грибком або недоглянутість. Існує безліч рослин на зразок красивого бруслини, які пофарбують осінню декорацію.

Створюючи затишну атмосферу, можна багато експериментувати з декораціями і дизайном, щоб не злитися з сусідами. Використовуйте сітчасті огорожі та рослини-в’юни.
Ділянка в 6 соток може стати предметом гордості, місцем для усамітнення та відпочинку.

Вам може сподобатися…